×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
وظایف و رسالت رسانه ها با رویکرد ملی

اصحاب رسانه های سیستان و بلوچستان در جلسه ای با حضور معاون امنیتی و سیاسی استانداری شرکت کردند و در این جلسه مرعشی در خصوص وظایف و رسالت رسانه ها سخنرانی نمود.

محمد هادی مرعشی عصر امروز در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی سیستان و بلوچستان در سالن جلسات استانداری اظهار داشت: در حوزه رسانه ها  عنصر سرعت، دقت و صحت بسیار مهم است و اگر هر کدام از این سه مورد در کنار هم نباشد رسانه نمی‌تواند رسالت اصلی خود را ایفا کند.

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در حوزه اخبار سرعت بسیار مهم است اما اگر دقت در کنار سرعت نباشد مشکل ایجاد خواهد کرد و با توجه به اتفاقاتی که در منطقه سیستان و بلوچستان افتاده اگر دقتی در انتشار اخبار صورت نمی‌گرفت چه بسا که شاهد مشکلات جدیدتری هم در کنار اتفاقات بودیم.

وی با اشاره به حادثه انتحاری چابهار گفت: اگر دقت رسانه‌ها و اطلاع رسانی به موقع و دقیق آن‌ها نبود تمام تلاش‌های چندین ساله ما از بین می‌رفت چرا که در چندسال گذشته همه تلاش کرده اندکه حس نا امنی نسبت به استان را از بین ببرند.

وی خاطرنشان کرد: رسانه با نگاه ملی باید حرمت، حیثیت و فرهنگ مرم را حاکمیت و صیانت کند چرا که صیانت از این موضوعات بسیار مهم است اما برخی رسانه با اقدامات غیر کارشناسی سبب مطرح شدن اخبار بی ارزش و تبدیل برخی اخبار ها به بحران می‌شوند.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: رسانه ای که بخواهد برای بزرگنمایی خبری را منتشر کند بی شک مشکلات عدیده ای را به همراه می آورد از این رو اینکه سرعت حتما در انتشار خبر مهم نیست باید مورد توجه رسانه‌ها قرار گیرد.

مرعشی با بیان اینکه هزینه‌های زیادی برای اینکه کشور جمهوری اسلامی ایران به عنوان جزیره‌ای امن در دنیا مطرح شود صورت گرفته است گفت: باید تمام تلاشمان را برای خنثی سازی حجمه‌هایی که علیه کشور از سوی دشمن صورت می‌گیرد به کار گیریم.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: امروز سیستان و بلوچستان با توجهات رهبر معظم انقلاب و دولت‌مردان در مسیر توسعه قرار گرفته که رسانه‌ها باید با پردازش ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها و کمرنگ جلوه دادن اخبار منفی به رشداستان کمک کنند.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

false
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: