×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
صیانت از ۲۶۰ هزار هکتار عرصه جنگلی در سیستان بلوچستان

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، عبدالباسط پاکزاد مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس اعتبار پیش بینی شده امسال ۲۲۸ پروژه و کارگاه متناسب با تخصیص دریافتی و فصل اجرایی پیش بینی شد که قسمتی عملیاتی و قسمت دیگر به سال آینده موکول شده است.

این طرح به منظور کاهش ریز گردها و هم چنین کاهش آلودگی های جوی است.

وی با اشاره به اینکه کمبود نیرو و اعتبار از مشکلات این اداره کل برای صیانت از مراتع است گفت: در نظام برنامه ریزی بودجه کشور حفاظت از منابع دیده نشده است و در کنار آن ضعف جوامع بهره بردار و جوامع محلی یکی دیگر از مشکل‌های منابع طبیعی در استان است، زیرا این افراد به لحاظ اقتصادی و دانش آکادمیک، محدودیت‌هایی دارند که حوزه منابع طبیعی را با چالش رو به رو ساخته است.

پاکزاذ به موضوع نهال کاری در استان نیز اشاره کرد و گفت: امسال هزار و ۷۰۰ هکتار نهال کاری در استان انجام شد که پنج برابر گذشته بود و پنج هزار و ۲۰۰ هکتار در عرصه مراقبت‌های آبی در کارگاه‌ها انجام شد.

وی بیان کرد: در حوزه بیابانی، مرتع و جنگل داری از منابع ملی و استانی ۹ طرح در دست اجراست که برای بخش بیابان نزدیک به ۲۶۰ میلیارد ریال، برای مرتع نزدیک به ۱۱ میلیارد ریال و برای جنگل بیش از ۲۱ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است که در مجموع نیاز استان را به ۲۹۲ میلیارد ریال می‌رساند.

وی تصریح کرد: برای مهار ریزگرد‌ها در استان و اجرای طرح مالچ پاشی ۴۶۰ میلیارد ریال اختصاص یافت.

مدیرکل منابع طبیعی استان گفت: امسال بودجه اختصاص یافته به استان رشد ۷ برابری نسبت به سال‌های گذشته داشت و به بیش از ۷۵۰ میلیارد ریال رسید که قسمتی از آن تامین و مدیریت شد و تلاش‌ها برای تامین بخش دیگر ادامه دارد.

وی ادامه داد: در مجموع ۶۲۰ هزار اصله نهال در استان تأمین و تولید می‌شود که ۱۷۰ هزار اصله به حوزه بیابان زدایی اختصاص یافته و در حال کشت است و بیش از ۲۰۰ هزار اصله نهال میان مردم توزیع شد و ۲۵۰ هزار اصله دیگر در بخش زراعت چوب با مشارکت کارخانه‌های چوب، مردم و از منابع غیردولتی در حال تأمین است.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

false
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: