×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
راهکار پیشنهادی برای کاهش قاچاق در مناطق آزاد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد چابهار، عبدالرحیم کردی اظهار داشت: مناطق آزاد نقش اساسی در پیشگیری از قاچاق دارند و این‌گونه نیست که خودشان محملی برای قاچاق باشند.

مدیر عامل منطقه تجاری و آزاد چابهار بهترین روش برای کاهش قاچاق کالا را استفاده از روش های پیشگیرانه بیان کرد.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار افزود: به آن میزانی که هجمه و حمله به مناطق آزاد وجود دارد، در واقعیت در این مناطق قاچاق وجود ندارد. مناطق آزاد هیچ نقشی در فرآیند قاچاق ندارند، بارها و بارها هم در این زمینه عنوان‌شده است.

وی ادامه داد: فرآیند ورود و خروج کالا از منطقه آزاد نشان می‌دهد که منطقه نمی‌تواند در ورود و خروج کالای قاچاق نقش داشته باشد.

کردی با تأکید بر اینکه راه پیشگیری از قاچاق کالا روش‌های سلبی و قهری نیست، ادامه داد: باید به سمت راهکارهای پیشگیرانه برویم تا انگیزه و میل به قاچاق را کاهش دهیم.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار تصریح کرد: برای این کار باید اول هزینه قاچاق را بالا ببریم و برخورد جدی و اساسی انجام دهیم. دوم اینکه راهبرد اساسی برای حمایت واحدهای تولیدی فرآوری در نظر بگیریم.

وی گفت: ما در منطقه آزاد تعرفه واردات برنج آماده را دو برابر کردیم و این خود میل به قاچاق را کاهش داده است، همچنین ستاد پیشگیری از قاچاق کالا در منطقه تشکیل‌شده و ناظر بر تمامی امور است.

کردی افزود: رویکرد ما نسبت به این پدیده ناهنجار پیشگیرانه است و قطعاً با ایجاد تعامل و همراهی با دستگاه‌های نظارتی و اقتصادی بخش عمده‌ای از قاچاق کاهش خواهد یافت.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار اظهار داشت: اگر فعالیت‌ها و اقدامات تولید کالا باقیمت پایین‌تری در داخل کشور انجام شود و هزینه قاچاق از مرزها افزایش پیدا کنند یقیناً در کاهش قاچاق مؤثر خواهد بود.

وی تأکید کرد: مناطق آزاد نقش اساسی در پیشگیری از قاچاق خواهند داشت نه اینکه خودشان محملی برای قاچاق باشند.

کردی افزود: سال ۹۶ منطقه آزاد تجاری – چابهار در موضوع پیشگیری از قاچاق کالا عملکرد خوبی داشته و موارد پیش‌آمده انگشت‌شمار است.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

false
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: