×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین وضعیت طرح آبرسانی به دشت سیستان

با اعلام مدیر پروژه انتقال آب، طرح آبرسانی به دشت سیستان ۶۶ درصد رشد داشته و به مراحل پایانی خود نزدیک می شود.

محمد جواد صالحی صبح امروز بررسی روند اجرایی طرح بزرگ انتقال آب با لوله به ۴۶هزارهکتار از اراضی دشت سیستان اظهار داشت: طرح ۴۶ هزار هکتاری آبرسانی سیستان با مصوبه دولت و با مجوز مقام معظم رهبری از محل صندوق توسعه ملی تامین اعتبار شد.

مجری طرح آبرسانی به دشت سیستان افزود: ۸۵۰میلیون دلار کل اعتبار این طرح بوده که سهم وزارت جهاد کشاورزی ۷۵۷میلیون دلار است و تاکنون ۵۷۳ میلیون دلار معادل ۱۹۴۲ میلیارد تومان تخصیص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح آبرسانی به ٤٦ هزار هکتار اراضی دشت سیستان پیشرفت ۶۶٫۷ درصدی داشته است افزود: این طرح در قالب ۲۰ پروژه، ۱۶ ناحیه عمرانی، ۲ ایستگاه پمپاژ اصلی و ۲ خط انتقال اصلی در محدوده پنج شهرستان حوزه سیستان با ۴ هزار کیلومتر طول لوله گذاری به قطر ۱۱۰میلی‌متر تا ۲ هزار میلی‌متر در حال اجرا است.

وی افزود: خوشبختانه از طریق این طرح تاکنون برای ۲ هزار و ۴۳۸ نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال صورت گرفته که ۷۹درصد آنان بومی منطقه هستند که امیدواریم با تمهیداتی که اندیشیده شده طرح انتقال آب با لوله، موجب نجات منطقه سیستان بویژه در بخش کشاورزی شود.

صالحی خاطرنشان کرد: برای اینکه مدیریت کار پس اجرا به عهده بهره برداران قرا ر گیرد در برنامه داریم ۲ هزار و ۷۷ گروه هم آب در منطقه تشکیل دهیم که تاکنون در این راستا هزار و ۹۵۵ گروه هم آب شکل گرفته است.

مجری طرح آبرسانی به دشت سیستان ادامه داد: طرح ۴۶ هزار هکتار آبیاری نوین به دشت سیستان برای نخستین بار در کشور انجام شده به طوری که راندمان آب در این طرح تا زمین کشاورزی ۹۵ درصد است.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

false
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: